asus laptop açılmıyor

Asus Laptopum açılmıyor ; Asus Laptop cihazlarını kullanan hemen her kullanıcı bir dönem laptop cihazlarının açılmadığından şikayet etmiştir. Laptop cihazının açılmama nedeniyle ilgili tek bir neden söylemek çok zordur. Bir çok notebook arızası gibi  laptop açılmama sorunu da çeşitli problemlerden dolayı oluşur. Arızanın nereden kaynaklandığını öğrenmek için ihtimalleri azaltmak için aşağıda verdiğimiz yöntemleri kullanabilirsiniz.

Durum: Cihazınızdaki Power yani güç ışığı yanıyor ama cihaz açılmıyorsa:

“Güç ışığının AÇIK konumunda olması adaptör ve kablonun çalıştığını ancak cihazın bileşenlerindeki temel nedenlerden açılamadığına işaret eder.

a. Li-ion bataryayı çıkarıp yeniden takın ve batarya olmadan cihazı sadece adaptörle çalışıtırın. (Bazı notebook modellerinde batarya bütünleşik olabilir. Bu durumda bu işlemi yapamazsınız)

b. USB, bellek kartı, ethernet kablosu, HDMI kabosu, harici CD sürücüsü gibi cihaza takılı olabilecek tüm aygıtları çıkartınız ve cihazı yeniden başlatınız.

c. Sorun yaşanmadan önce son olarak sabit sürücünüzü veya belleğinizi bölümlendirip genişletmeyi denediyseniz lütfen cihazınızı, güç düğmesine basarak kapatınız ve yeniden açınız.

d. AC güç kaynağını / adaptörü sökün ve Güç düğmesini 15 saniye boyunca basılı tutun

e. Pili tekrar takın ve cihazı yeniden başlatın (pili çıkmayan modeller için uygulanamaz)

Durum : Cihazınızın üstündeki güç ışığı yanmıyor ve cihaz açılmıyorsa :

Güç ışığının KAPALI konumda olması, cihazın elektrik alamadığını ya da önemli bileşenlerden birinin çalışmadığını ve cihazı başlatmadığını göstermektedir.

a. Güç kaynağının cihaza düzgün takıldığından ve arada herhangi bir gevşeme olmadığından emin olunuz. (aşağıda gösterildiği gibi: A – güç kablosu, B- priz; C Notebook güç girişi) ,

veya cihazınızı farklı bir prize takmayı deneyiniz.

Asus Laptopum açılmıyor

b. Lütfen güç kablosu üzerinde herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Varsa yeni bir adaptör ile cihazınızı başlatmayı deneyiniz.

c.  Lütfen Güç düğmesini 15 saniye boyunca basılı tutunuz ve pili yeniden takınız (sadece pili çıkartılabilen modeller için geçerlidir) VEYA güö kaynağı / adaptörü takarak (pili çıkartılamayan modeller için geçerlidir) cihazınızı yeniden başlatınız.

Asus Laptopum açılmıyor

Bu öneriler Asus resmi sitesinden alınmıştır. Cihazınızı üstteki önerileri denemenize rağman açamadıysanız, garantisi devam eden cihazlar için Asus Yetkili Servisi ile görüşebilirsiniz. Cihazınız garanti dışı veya garantisi bitmiş ise uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet için hemen bize ulaşabilirsiniz.

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.

 

“Asus Laptopum açılmıyor” için 10 yorum

  • Sorunun nerede olduğunu tespit etmemiz için laptopunuzun servisimize gelmesi gerekiyor.. Lütfen 0216 459 7575 arayınız.

  • Bunu ancak anakartınızı inceledikten sonra sizlere bilgisini verebiliriz. Lütfen detaylı bilgi için 0216 459 7575 arayabilirsiniz.

 • Laptop u açıyorum ışık yanıyor birkaç saniye sonra sonup kapanıyor ekran gelmiyor

  • Lütfen detaylı bilgi için 0216 459 7575 arayarak bizlerden bilgi alabilirsiniz.

 • bilgisayarımız kendi kendine açılıp kapanıyor asus yazıyor ekranda gerisi yok kapanıyor hemen güç tuşuna basılı da tuttum 40 saniye yine aynı yardımcı olurmusunuz

  • Hatem bey merhaba, sorununuzla alakalı cihazınızı servisimize getirmeniz gerekmektedir yada ücretsiz kargo dan yararlanabilirsiniz.

 • Merhaba ,

  Benim Asus X550vxk i7 7700 hq laptobum mevcut. Sabah bios ayarlarını asusun kendi sitesinden güncelledim. Klavyemdeki tuşların birkaçı kırıldığı için klavye sipariş vermiştim ön kapaklarınıve soketlerini sökerek denemek istedim fakat olmadıgından geri kapattım. Bilgisayarımı tekrardan hiç açamadım. Bataryası takıldığı zaman AC adaptörü bağladıgımda batarya ışığı yanıyor sadece sol tarafdaki ampul simgesi yanmıyor. Bataryayı çıkardığım zaman ışık gidiyor. Kaç defa statik elektrik olayını yaptım , herşeyi söktüm ama hiç bir şekilde çalışmıyor. Anakartta sorun olma ihtimali nedir ? Ankara da yetkili servisiniz mevcut onlara götürmeyi düşünüyorum.

 • Yaw arkadas su ekran ışığı yaniyor güç alınıyor ama bir türlü ekran acilmiyor neden ve suan bilgisayar bana acil lazim

Yorumlar kapalı.