Asus Teknik Servisimizde tüm Asus notebook cihazların orijinal klavye değişimi yapılmaktadır. Ayrıca değişime ihtiyaç duyulmayan durumlara, tuş tamiri gibi sorunlarınıza çözüm buluyoruz. Asus teknik servisimizde orjinal Asus yedek parça kullanılmaktadır.

Asus Notebook klavye değişimi için bizimle hemen iletişim kurabilirsiniz.

Asus Klavye Değişimi
Asus Klavye Değişimi

Klavye arızaları genellikle tuşların hiç basmaması ya da bazı tuşların basıp bazılarının basmaması, basılan tuşlardan farklı ve çift karakterler çıkması şeklinde görülür. Klavyeye yazılan karakterler farklı çıkıyorsa veya bazı tuşları hiçbir sorun görünmediği halde yazmıyorsa o klavyeyi değiştirmekten başka çare yoktur. Eğer klavyenin hiçbir tuşu basmıyorsa klavyenin kartı bozulmuş olabilir veya klavyenin anakarta giren soketinde, anakarttaki klavye bağlantısını sağlayan devrede sorun olma ihtimali vardır. Anakarttaki devreyle ilgili bir sorun var da klavye değiştirildiği halde algılama olmuyorsa klavyeden daha farklı bir sorun var demektir.

Klavye Tuş Tamiri

Asus Klavye Tuş Tamir Değişim
Asus Klavye Tuş Tamir Değişim

Darbe, düşme veya başka bir nedenle klavyenizdeki tuşlar yerinden çıkabilir, kırılabilir. Servisimizde laptop klavyenizin aynısı varsa tuş değişimi yapabiliriz. Fakat benzer klavye tuşların olmadığı durumlarda klavye değişir.

 

 

 

 

 

Klavye Sıvı Teması

Asus Klavye Sıvı Temizleme
Asus Klavye Sıvı Temizleme

Genelde sıvı temasa maruz kalan laptop klavyelerin temizlenerek tamir edilmesi pek mümkün değildir. Sıvı teması olup arıza yapmış olan bir klavyenin maalesef değiştirilmesi gerekmektedir. Sıvı teması yapmış bölgelerin zamanla oksitlenip akımı geçirmesi riski Asus laptopunuzda farklı arızaların oluşma riskini oluşturur.