asus sivi temasi

Asus Laptop Sıvı Teması ; Asus laptop cihazınıza sıvı mı döküldü? Sıvı döküldükten sonra bilgisayarınız açılmıyor mu? Sıvı teması sorunu asus teknik servisimize çok sık gelen arıza durumlarından biridir. Kullanıcı bir şey yiyip içerken yanlışlıkla cihaza dökebilmektedir. Bazı durumlarda ise cihazı taşırken bir şekilde sıvı temasına maruz kalan cihaz hemen olmasa bile belli bir zaman sonra sıvı temasının olduğu bölgeden arızalanmaktadır. Yine sıvı teması yüzünden en çok bozulan parçalardan biri de klavyedir.

Asus Laptopuma su, çay, kahve, kola döküldü ne yapmalıyım?

Laptopuma su döküldü ne yapmalıyım diyen kullanıcılara önerimiz sıvı temasına maruz kalmış Laptop’a yapmamız gereken elektrikle bağlantısını kesmek için hemen şarj adaptörünü çekmeli, arka tarafından bataryasını çıkartmalı ve  zaman kaybetmeden laptopı ters V şeklinde açarak sıvının alta doğru anakarta ilerlemesini engellemelisiniz. En kısa süre içerisinde bu konularda deneyimli ve donanımlı bir teknik servise götürerek yardım almalısınız. Kendiniz kurutma makinası vb yöntemlerle cihazı kurutmaya çalışmayınız.  Sıvı teması olduğunda cihaz çalışıyorsa kısa devre olma ihtimali yüksektir.

Laptopuma sıvı döküldü ama tekrar açıldı?

Bilgisayarınız kuruduktan sonra temizlense dahi oksitlenme yaparak ilerleyen zamanlarda sorun yaşarsınız. Meydana gelecek sorunların başında klavyede bazı tuşların basmaması, veri yollarının iletimini keserek bilgisayarın çalışmaması veya tam performanslı çalışmamasıdır.

Bilgisayarınız ters çevrilip kuruduktan sonra bataryayı takmadan ve hiç çalıştırmadan direk uzman personel (teknik servis) tarafından gerekli işlemlerin yapılması gerekmektedir. Eğer sıvı teması sadece klavyeyi etkilemiş ise klavyenin tamir şansı yoktur. Klavyenizin değişmesi gerekecektir.

Sıvı temasının anakarta ciddi zararlar verdiği ve tamiratın mümkün olmadığı durumlarda anakartın değişmesi gerekebilir. Bu da yüksek bir maliyet çıkarır. Böyle bir durumda laptop bilgisayarınızın anakartının stokta olup olmadığı da başka bir zorlayıcı durumdur. Bazı modellerin anakartını bulmak kolay olmayabilir.

Asus Laptop Sıvı Teması

Bazı durumlarda gözle görülür şekilde bir sıvı teması olmaz. Sizin bu teması tespit etmeniz nerdeyse imkansızdır. Sıvı temasını anlamak için bilgisayarınızın uzman bir teknik serviste incelenmesi gerekir.

Sıvı teması sorunlarında laptop tamirinde uzman servisimize cihazınızı ulaştırabilirsiniz. İletişim sayfamızdaki bilgilerimize ulaşarak destek alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden arızalı asus laptopunuzu bize kargo ile gönderebilirsiniz.

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.

 

“Asus Laptop Sıvı Teması” için bir yorum

  • Merhaba. Bilgisayarımın modeli X509JB-EJ018. Bilgisayarıma su döküldü. Cihaz çalışır durumdaydı. Birden kapandı. V şeklinde koyarak bekletiyorum. Garanti kapsamına girer mi? Bozulma ihtimali nedir? Kurtarılabilir mi?

    • Sorununu nasıl hallettin? Garanti kapsamına girdi mi? Aynı sorunu bende yaşadım da..

Yorumlar kapalı.