Asus Laptop Güncelleme Yaparken Kapandı Açılmıyor Sorunu; genel de windows güncellemeleri yüklemeleri esnasında yaşanmaktadır. Windows güncellemeleri esnasında ” Windows Hazırlanıyor. Kapatmayın” ekrana yansımaktadır. Bu süreçte Windows normal süreçte yükleme işlemlerini bitirir. Fakat bu süreç saatlerce devam etseydi ya da kapanmış olsaydı laptobunuzu yeniden başlatmanız gerekecekti.

 

 

Tel: 0216 459 7575

 

 

Asus Laptop Güncelleme Yaparken Kapandı Açılmıyor !!

Güncellemeler Sırasında Cihazın Kapanması

 

Bu işlem esnasın da şayet laptobunuz kapanmış ise laptobunuzu yeniden başlatma esnasında güncelleme yükleme işleminizde başarısızlık meydana gelecektir. Windows Hazırlanıyor. Kapatmayın.” yönergesi ekrana geldiğinde belli bir uzun süreden sonra laptobunuz şayet kapanırsa Laptoplarda Yeniden Başlatma işleminin yapılması gerekmektedir. Laptobunuzu yeniden açtığınız da sistem otomatik olarak yeniden Windows Güncelleştirmeyi yüklemeyi deneyecektir.

 

Asus Laptop Güncelleme Yaparken Kapandı

 

Kısaca donan ya da kapanan laptobunuzu güç düğmesine basarak yeniden başlatın. Laptobu zorla yeniden başlattık daha sonra ekrana oturum açma ekranı gelecektir. Oturum açımını gerçekleştirdikten sonra güncellemelerin normal şekilde yüklendiğini göreceksiniz. Asus Laptop kapatma işlemi test edilmesine rağmen, Windows işletim sistemleriyle ilgili nedenlerden dolayı zorla kapatma ya da zorla açma işlemleri gerçekleştirildikten sonra laptobun düzgün şekilde çalışabilmesinin garantiside bulunmaktadır. Fakat güncelleme işlemlerini gerçekleştirmeden önce kişisel dosyalarının yedeklerinin bulundurulmasına da dikkat edilmelidir.

 

Asus Laptop Windows’u tekrar yükledikten sonra bile iyi performansa hala ulaşılamıyorsa, muhtemelen yazılım sistemiyle ilgili olan bir sorunun olduğu kesindir. Asus Laptop Güncelleme Yaparken Kapandı Açılmıyor Sorununun giderilmesi için Asus teknik servisiüzerinden yardım alınması gerekmektedir. Aslında Güvenli Moda giriş yaparak sistemin geri yüklenmesiyle güncellenme dosyaları otomatikman kaldırılır. Çünkü update dosyaları bilgisayarın açılmasına engel olur. Teknik servise gerek kalmaz. Eğer bilgisayar ve de yazılım konusunda tereddütleriniz var ise Asus teknik servisinde başvuruda bulunmak son çaredir.

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.