Asus Laptop Şarjı Bitti Kapandı Açılmıyor ; Asus Laptop açılmama sorunu varsa öncelikle yapılacak ilk işlem CMOS sıfırlama işlemidir. Bu tarz sorunlarda bazı laptop bilgisayarlarda CMOS sıfırlama işlemi bu sorunu çözebilmektedir. CMOS sıfırlama işlemi şu adımlarla gerçekleştirilir.

 

 

Tel: 0216 459 7575

 

 

Asus Laptop Şarjı Bitti Kapandı Açılmıyor

  1. Laptop pilini ve AC adaptörünü çıkarın.
  2. Laptobunuzda yer alan güç tuşuna 40 sn boyunca basılı tutun.
  3. Daha sonra da pili laptobunuza geri takın ve de AC adaptörünü laptopa bağlayın. Sonrada laptopu yeniden başlatmayı deneyin.

CMOS işlemine rağmen laptop açılmıyorsa aşağıdaki alternatif çözümlerden de faydalanabilirsiniz:

– Laptopta yer alan güç tuşuna basılı tutun buna rağmen laptop ekranında herhangi bir tepki yoksa ve de güç ışığı kapalı halde ise;

 a- Asus tarafından ayarlanan tanımlara AC güç adaptörünün uyduğundan ve kablonun orjinal olduğundan emin olun. Çünkü güç ışığının kapalı olması adaptöre güçün gelmediğinin göstergesidir.

 b- AC adaptörü gevşekte kalmış olabilir o yüzden de AC adaptörünün gevşek olup olmadığını kontrol edin.

c- AC adaptörünün kablosunda meydana gelen bir hasarın olup olmadığını kontrol edin. Şayet hasar tespiti yapmışsanız farlı bir AC ve Asus markasının orjinal adaptörünü deneyin.

d- Pili çıkarılabilen Asus model Laptoplar için lütfen pilleri çıkartın. Bununla birlikte her hangi bir işlev bozukluğuna karşın internet kablosu, HDMI, CD-ROM,USB aygıtı gibi haricileride çıkartın. Daha sonra laptobu tekrar başlatmayı deneyin.

 

NOT: Bazıllaptop modellerinde pil çıkarılamamaktadır. O zaman bu uygulamayı yapmayı denemeyin !!!

Laptopta yer alan güç tuşuna basılı tutun buna rağmen laptop ekranında herhangi bir tepki yoksa ve de güç ışığı açık halde ise; büyük ihtimal laptobun adaptörünün çalıştığını fakat laptobun bileşenlerinden birinin işlev bozukluğu sebebiyle çalışmadığı bir arıza durumu vardır. Burada ekranın tepki verip vermediğini anlayabilmek için öncelikle ( Fn+f7 ) kısayol tuşuna basarak açıp/kapamayı deneyin. Daha sonrada ( Fn+F6 ) kısayol tuşuna basarak ekran parlaklılğını ayarlamaya çalışın. Laptobunuza farklı bir ekran bağlayarak ( Fn+ F8 ) kısayol tuşuna basarakta bağlamış olduğunuz ekrana geçişi gerçekleştirin.

Asus Laptop Şarjı Bitti Kapandı Açılmıyor

Yeni bağladığınız ekran normal ise; ASUS DESTEK SİSTEMİ‘nden indireceğiniz grafik sürücülerini indirerek kurulumları gerçekleştirin. Kurulum sonrasında CMOS sıfırlama işlemlerini güç tuşuna 40 sn boyunca basarak tekrarlayın. Bu işlemlere rağmen hala Asus Laptop Şarjı Bitti Açılmıyor Sorunu devam ediyorsa ASUS merkezli teknik servislerden yardım alın.

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.