Asus SDD Takmak Garantiyi Bozar Mı? Bilgisayar diskleri verileri depolama görevi gören bilgisayar parçalarıdır. HDD diskler eskiden beri kullanılan parçalardı ancak son zamanlarda SDD diskler de hayatımıza girmeye başladı. HDD disklerin okuma ve yazma hızları her ne kadar yüksek olsa da SDD diskler daha hızlı ve performanslı çalışır.

 

Tel: 0216 459 7575

 

 

Performans ve okuma – yazma hızı olarak yeni nesil SDD diskler eskiden beri kullanılan HDD disklerin fazlasıyla önüne geçmiştir. SDD diskler HDD disklere göre daha az bileşenden oluşur bu da onların daha performanslı çalışmalarını sağlayan etkenlerden biridir. SDD diskler HDD disklere göre yüzde 85 daha performanslı çalışır. HDD disklerin SDD disklere göre avantajı ise kapasitelerinin daha büyük olmasıdır. HDD diskler daha uygun fiyatlı olduğu için daha yüksek kapasitedeki versinleri SDD disklerin daha düşük kapasiteki versiyonlarıyla aynı fiyattadır. Bilgisayarınızın performansını yükseltmek istiyorsanız bilgisayarınızın HDD diskini SDD disk ile değiştirebilirsiniz.

 

 

Asus SDD Takmak Garantiyi Bozar Mı?

 

Bu değişimi kendiniz yapabileceğiniz gibi bilgisayar servislerine de yaptırabilirsiniz. Bu değişimi yapmak isteyen kullanıcılar Asus SDD takmak garantiyi bozar mı sorusunu soruyor olabilir. Asus laptop avantajlarından biri de Asus laptopa SDD takmanın garantiyi bozmamasıdır. Bu değişim garantiyi bozmaz. Hatta bu değişim ASUS yetkili servisleri tarafından da yapılabilir. Bu değişimi yaparken dikkat etmeniz gereken unsur orijinal ve yüksek performanslı SDD disk kullanılarak değişim yapılması olmalıdır. Bilgisayarınızı teslim aldıktan sonra daha performanslı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.