Asus Laptop Bios Ekranında Kalıyor ; Laptop açılırken önce bios yüklemesi yapılır ve sonra bilgisayr açılır. Bu yükleme en fazla 3-4 dakika sürmektedir. Normalde 1-2 dakika içerisinde bu yüklemenin yapılması ve açılması gerekmektedir. Ancak bazı durumlarda bilgisayarın BIOS ekranında yüklenirken kalması ve bilgisayarın açılmaması görülebilir. Asus laptop BIOS ekranında kalıyor ve yükleme tamamlanmıyor ise bu sorunu çözmek için bazı yollara başvurmanız gerekebilir.

 

 

Tel: 0216 459 7575

 

 

Asus Laptop BIOS Ekranında Kalıyor

Öncelikle böyle bir sorunda bilgisayar açılırken post ekranından sonra delete tuşuna basarak BIOS’ a giriş yapmalısınız. BIOS ekranında BIOS ayarlarını defaulta alarak F10 tuşu ile yaptıklarınızı kaydetmelisiniz. Bu işe yaramazsa bilgisayarınıza format attırmayı deneyebilirsiniz. Bu sorunun nedeni bilgisayarınıza bulaşan bir virüs de olabilir. Bunun için bilgisayarınıza bir virüs tarama programı indirerek bilgisayarınızda virüs olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

 

 

Virüs bulursanız virüs temizleme programlarıyla bu virüsü temizleyebilir ya da bir teknik servise bunun için başvurabilirsiniz.  Bu sorunun bir diğer nedeni ise HDD diskinizde kaynaklanan bir sorun olabilir. HDD diskinizde problem olduğunda bu sorunu görebilirsiniz. Sorun bundan kaynaklanıyor ise bu sorunu çözmek için HDD diskinizi değiştirme yoluna gidebilirsiniz. HDD disk ya da SDD disk edinerek HDD diskinizi değiştirebilirsiniz. Ya da bu değişim için yetkili bir teknik servise başvurabilirsiniz. Bu durumda dikkat etmeniz gereken nokta değişim yaptığınız parçaların orijinal olup olmaması olacaktır. Değişim yaparken her zaman orijinal parçalar kullanmalısınız.

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.