Asus laptop usb görünmüyor ise bu sorun yazılımsal bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Bunun için bilgisayarınızın yazılımında kotrol etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Öncelikle bu sorun BIOS ve Windows sürücülerinin güncellemelerinden kaynaklanıyor olabilir. BIOS ve Windows güncellemelerini yaparak bu sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilir. BIOS güncellemesini kendiniz yaoabileceğiniz gibi yetkili servislerden de yardım alabilirsiniz.

 

Tel: 0216 459 7575

 

 

Bu sorunu çözmek için deneyebileceğiniz bir diğer yöntem de aygıt yöneticisinden usb kök grup sürücüsünü yeniden yüklemek olacaktır. Öncelikle aygıt yöneticisinden usb kök sürücüsünü bulup kaldırmalısınız. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız. Bilgisayarınız yeniden başladığında kök sürücünüz yeniden yüklenmiş olacaktır ve sorun bundan kaynaklı ise çözülmüş olacaktır.

 

Asus Laptop Usb Görünmüyor

Bu sorun bilgisayar yazılımından kaynaklanabileceği gibi usb aygıtınızdan ya da bilgisayarınızın usb girisinden de kaynaklanıyor olabilir. Öncelikle usb aygıtınızı başka bir bilgisayara takarak çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Usb başka bilgisayarda da çalışmıyor ise sorun usb den kaynaklıdır. Çalışıyor ise sorunun bilgisayardan kaynaklandığı durumların üzerinde durabilirsiniz. Bilgisayarın usb girişinde sorun olup olmadığını anlamak için de başka usb aygıtları bilgisayarınıza takarak deneme yapabilirsiniz. Son olarak bilgisayarınızı sıfırlamayı ve yeniden başlatmayı da deneyebilirsiniz. Yaptığınız işlemler asus laptop usb görünmüyor sorununu çözmedi ise bu sorunu çözmek için asus yetkili servislerine başvurabilirsiniz. Bu serviste bilgisayarınız kontrol edilip sorununuzun kaynağı tespit edildikten sonra gerekli işlemler yapılıp bilgisayarınız size teslim edilecektir.

 

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.