Asus Laptop Ram Yükseltme ; Kimi zaman Asus laptop kullanıcılarının bilgisayarlarındaki Ram kullanıcılara yetersiz gelebilir. Böyle bir durumda kullanıcı Asus laptop ram yükseltme seçeneğine gidebilir. Ram miktarını arttırmak bilgisayarın performansını arttırarak kullanım alanını genişletecektir. Ram arttırma işlemi bilgisayardan bilgisayara farklılık gösterir.

 

Tel: 0216 459 7575

 

32 bit işlemcili bir bilgisayarda en fazla 3 GB ram yükseltme işlemi yapılabilir. 64 bit işlemcili bilgisayarlarda ise 32 GB’ a kadar ram arttırma işlemi yapılabilir. Işletim sisteminizin destekleyeceği ram miktarına dikkat ettikten sonra bir de ana kartınızın destekleyeceği ram miktarına dikkat etmelisiniz. Yüksektmek istediğiniz ram miktarını ana kartınızın desteklememesi halinde ram yükseltme işlemini yapamazsınız. Laptop ana kartınızın frekansı 1024 MHZ ise takacağınız ram in frekansı da bu değere eşit ya da daha düşük olmalıdır. Laptop ana kartının frekansından daha yüksek frekanslı ram i bilgisayarınız desteklemeyecektir.

 

 

Asus Laptop Ram Yükseltme

 

Eğer bilgisayarınızdaki ram in üzerine ram ekleme işlemi yapacaksanız ekleyeceğiniz ram in bilgisayarınızdaki ram ile aynı marka olmasına özen göstermelisiniz. Aynı zamanda ekleyeceğiniz ram bilgisayarınızdaki ram ile aynı frekansta olmalıdır. Bunlara dikkat etmeniz bilgisayarınızın daha uyumlu çalışmasını sağlayacaktır. Asus laptop ram yükseltme işlemi asus yetkili servisleri tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Bazı kullanıcılar bu işlemi evde kendileri yapmayı deneyebilir. Ancak bu işlemin sağlıklı yapılması için yetkili serviste profesyonel teknik elemanlar tarafından yapılması daha doğru olacaktır.

 

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.