Asus Laptop Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor Sorununda genelde kırmızı ya da turuncu renkte bulunan batarya / pil ışığının yanıp sönmesi ortaya çıkan bir sorunun olduğunu göstermektedir. Bu sorunun en önemli sebebi de laptobunuzun şarj bağlantısının sürekli olarak kopması ya da temassızlığıdır. Bu gibi durumlarda laptobunuzda ciddi performans düşüşlerine, takılmalara, donmalara sebep olmaktadır. Tabi ki bu durumda Asus Laptop Batarya Işığının sürekli olarak yanıp sönmesine sebep olur. Sorunun çözümü için ilk yapılacak adım Asus Laptop Bataryasının kontrol edilmesidir.

 

 

Tel: 0216 459 7575

 

 

 

Asus Laptop Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor

 

 

  • Bataryanız dolu iken laptobunuzun şarj adaptörünü prizden çekin.
  • Laptobu açarak batarya bitene kadar kullanım sağlayın. Bu durumda batarya kısa sürede biterse büyük ihtimalle ana sorun bataryadan kaynaklı bu durumda da orjinal batarya değişimi gereklidir.
  • Ama batarya bitimi uzun sürdü ise:
  • Laptobunuzun güç düğmesine yaklaşık olarak 15 saniye kadar basın. Bu işlemi en az 3 kez tekrarlayın. Sonrada bataryanızı ve orjinal şarj adaptörünüzü laptop’a takın.
  • Şarj adaptörünüzde aşırı ısınma söz konusu ise genelde kullanıcılarda yaşanan bir sorundur. Laptobunuzu kapatarak bataryanızı ve de şarj adaptörünüzü çıkartın.
  • Isınan şarj adaptörü soğuduktan sonrada bataryanızı tekrar takarak şarj etmeye çalışın.

 

 

Bu sayede sürekli yanıp sönen batarya ışığında düzelme sağlanacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken şarj adaptörünüzün yeniden ısınabileceğidir. Bu yüzdende adaptörü soğuk ortamlarda kullanmaya ya da soğuk metal ya da ona benzer bir yüzeyde kullanmaya özen göstermeniz bunun da önüne geçecektir. Alternatif olarak başka bir yöntemde; şarj adapörünüzü tamamen sıfırlayarak laptop deşarj etme yöntemidir.

 

 

Bu yöntem de şarj adaptörü çekilir ve de laptobunuzun USB aracılığıyla şarj olabilen başka bir cihaza takarak batarya bitimi gerçekleşen bekleme sağlayın. Batarya bittikten sonra laptop ekranı kapanacaktır.Kapanma olsa bile USB kablosunu çıkartmayınız. Böylelikle laptobunuzun bataryası deşarj olacaktır. Şarjınızı doldurduktan sonra artık Asus Laptop Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor sorununuz çözüme ulaşarak rahatlıkla kullanım sağlayabilirsiniz.

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.