Asus Laptopum Çok Yavaş ; Asus Laptopum çok yavaş diyorsanız hızlandırmak için neler yapmanız gerektiğini kısaca yazımızda bahsedeceğiz. Burada bahsettiğimiz bazı uygulamaları kendiniz yapabilirsiniz fakat teknik uygulamaları bir teknik servise yaptırmanız, laptopun selameti açısından önemlidir. Evet laptop neden yavaşlar ve çözümleri nelerdir biraz bunlardan bahsedelim. Firmamız asus teknik servis de sizlere hızlı şekilde yardımcı olmakadır.

Asus Laptopum Çok Yavaş ; Hemen Arayın:

Tel: 0216 459 75 75

 

Asus Laptopum Çok Yavaş

Gereksiz Başlangıç U​ygulamalarını Devre Dışı Bırakın

Çok fazla başlangıç ​​programı, Laptop önyükleme sürecini yavaşlatır. Bu nedenle, bilgisayarı her başlattığınızda otomatik olarak başlayacak olan gereksiz uygulamaları devre dışı bırakmak çok gereklidir. Aşağıdaki adımları uygulayın:

  • ” Ctrl + Alt + Del ” tuşlarına basın ve ” Görev Yöneticisi ” ni seçin,
  • Görev Yönetimi penceresinde, ” Başlangıç ” sekmesine tıklayın ve başlangıç ​​programlarını görebilirsiniz.
  • Önyükleme sırasında otomatik olarak yüklenmesini istemediğiniz programı sağ tıklayın ve Devre Dışı Bırak seçeneğini seçin .

RAM Kapasitesini Artırın

Ram da laptopun hızlı çalışmasında önemli rol oynayan bir bölümdür. Zira laptopta ilk veriler bu alana yüklenir. Bu yüzden ne kadar yüksek olursa laptopun oyun ve herhangi bir işlem sırasında ki verilerin yüklenme hızıda etkilenmektedir.

Sanal Belleği Genişletin

Sanal bellek, verileri RAM’den disk depolamaya geçici olarak aktararak fiziksel hafızayı telafi eder. Asus bilgisayarınızın sanal belleği çok düşükse hızı etkilenebilir. Sanal belleğin nasıl genişletileceğine ilişkin ayrıntılı adımlara göz atın.

  • ” Bilgisayarım” a sağ tıklayın ve ” Özellikler ” i seçin .
  • Açılan pencerede, “Gelişmiş sistem ayarları” na tıklayın.
  • “Click 3. Ayarlar ” altında “ Gelişmiş ” sekmesini ve “tıklama Gelişmiş ”.
  • Click “ Değişim ” başlığı altında “ Virtual Bellek” ve konudaki geçersiz “ Otomatik olarak tüm sürücülerin dosya boyutunu çağrı yönetmek ”.
  • Değiştirmek istediğiniz disk belleği dosyalarını içeren sürücüyü seçin, ” Özel boyut ” a tıklayın ve İlk boyut veya Maksimum boyut alanına megabayt cinsinden yeni bir boyut yazın.” Ayarla ” ve ” Tamam ” ı tıklayın.

SSD Harddisk Kullanın

SSD Harddisk son yıllarda neredeyse yeni, eski, tüm bilgisayarda kullanılmaya başlandı ve 10 kat laptopunuzu hızlandıran bir harddisk türüdür. Sata harddisklerin mekanik yapısı tarihe karışarak artık, ssd harddisklerin devri başlamıştır. Laptop neredeyse 3 4 saniyede açılır ve kullanırkende hemen farkı hissedebilirsiniz.

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.