ASUS X555 Serisi Kasa ve Menteşe Onarımı ; Asus Teknik Servisim’de Asus kasa onarımı ve menteşe tamiri yapıyoruz. Kronik olarak Asus X555 kasanın kırılması ve menteşe bölgesinin dağılması çok sık rastladığımız bir sorundur. Menteşelerde bulunan bu hasarları değişim yapmadan onarabilmekteyiz.

Asus X555 Notebook Kasa Menteşe Tamiri Nasıl Yapılır?

Laptopun hiçbir parçasına zarar gelmeyecek şekilde komple dikkatli şekilde parçalarına ayrılmaktadır . Bu işlemden sonra hasar gören kısımın tüm hatları düzeltilmektedir. Kırılmış olan kısmın orjinaliyle aynı ölçüleri alınmaktadır. Ölçüsü alınan kısma plastik solüsyon ile kasa kaynatılmaktadır. Kaynayan kasa soğuduktan sonra yüzeysel pütürleri düzeltilmektedir. En son olarak kasanın orjinaline en yakın renk ile üzeri boyanmaktadır. Eğer iç kısımdan vida yüzükleri hasar gördüyse, sadece iç kısımdan işlem yapılmakatadır. Yapılan işlem kesinlikle dışarıdan gözükmemektedir.

Notebookların Kasa Kırılması Neden Kaynaklanır?

Notebook kasalarının kırılması genelde dış darbelerden kaynaklanmaktadır. Taşırken düşürme, darbe alma gibi bir çok neden sayabiliriz. Bu sebepler dışında notebookların menteşeleri zamanla sertleşmektedir. Menteşe kırılmaları çoğunlukla bu sertleşmeden kaynaklanır. Açıp kapamalarda notebookunuza aşırı yük uygulamaktadır. Bazı markalarda ise üretici hatası olarak  değerlendirilebilir. Asus X555 serisinde kronik olarak sıkça rastlanan bir arızadır.

Asus Teknik Servis olarak Asus ürünleri için Asus yetkili servis seviyesinde ama çok daha ekonomik, kaliteli, hızlı ve garantili özel Asus cihazlarınızın tamir hizmetini vermekteyiz. Asus ürünleri ve sistemleri ile ilgili donanımlı ve profesyonel teknisyen ve mühendislerimiz ile Asus teknik servis hizmeti de vermekteyiz.

ASUS X555 Serisi Kasa ve Menteşe Onarımı

Asus yetkili servis noktaları genellikle garanti süresi sona erdiğinde gerekli olurlar ve maliyetli fiyatlar ile karşınıza çıkarlar. Ancak özel servisler Asus cihazların servisi konusunda ekonomik ve hızlı çözümler sunabilmektedir. Fiyat , kalite ve servis hızı en önemli kriterlerinizden ise Asus Servisi için firmamızı aramanızda fayda bulunmaktadır.

Servislerde Asus ürünlerinin yan sanayi parçalarını kullanmak pek mümkün değildir, genelde şahsına münhasır bir marka olduğundan orijinal yedek parça ile çalışmak gerekmektedir. Burada en önemli kriter arızalı Asus cihazınıza yapılacak ilk ve doğru müdahaledir. Amatörce müdahaleler ile cihazınız onarılamaz hale getirilmeden bize ulaşınız.

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.