Asus Sonicmaster Ekran Gelmiyor Sorununda zaman zaman laptop kullanıcıların açılamama ekran görüntüsüne ulaşamama gibi sorunlarla karşılaştığı görülmektedir. Bu durum herhangi bir laptop için olağan bir durumdur. Sorunun ana kaynağı; yazılım gibi sebeplerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Asus teknik servis verilerine göre Laptoplar temizlendikten sonra yine de görüntülenme problemleri yaşanıyorsa sizlere yardımcı olacak bir takım yöntemler yazımızda yer almaktadır.

 

Tel: 0216 459 75 75

 

 

Asus Sonicmaster Ekran Gelmiyor

 

  1. ÇÖZÜM: Asus Laptobunuza bağlı harici cihazların çıkarımını gerçekleştirin. Bu cihazlar kablolu veya kablosuz cihazlar olabilir. Örneğin: kablosuz mause, kablosu ses sistemi vb. Harici cihazları çıkarttıktan sonra hala sorun devam ediyorsa 2. çözümü uygulamaya geçin.
  2. ÇÖZÜM: Laptobunuzu yeniden başlatın. Daha sonra da gizli bölüme ulaşmak için ASUS logo ekranının görünmesiyle birlikte F9 tuşuna basarak, WİNDOWS ÖNYÜKLEME YÖNETİCİSİ’ne ulaşın . Enter tuşuna basarak ileriyle devam edin. Ekrana gelen seçeneklerden herhangi birini seçin. Ekrandaki talimatları inceleyin
  3. ÇÖZÜM : Bataryayı kontrol ederek laptobu şarj edin. Laptop arızalarında sorunların en önemli kaynağı şarj eksiliğidir. Bu yüzden de laptop arızaların da kontrol edilmesi gereken en temel nokta batarya kontrolüdür. Şayet batarya zarar görmüş ise laptobunuz yeterli güce sahip olamayacak ve açılamayacaktır. Bu sebepten mutlaka batarya ve AC adaptörünü kontrol edin.
  4. ÇÖZÜM : Farklı bir monitöre laptobunuzu bağlayın ekran yansımasında da sorun devam ediyor mu kontrol edin. Monitör ekranı normal şekilde çalışıyorsa sıkıntı laptobunuzun ekranındadır. Fakat monitör ekranı hala çalışmıyorsa sorunun kaynağı farklı kısımda yer almaktdır.Bu durumda; Windows Ön Yükleme Genius aracı size yardımcı olabilecektir. Bu yazılım ile birlikte laptobunuz muhtemele olarak karşılaşabileceği tüm sorunlara çözüm sağlayacaktır.

 

Asus Sonicmaster Ekran Gelmiyor Sorununda bu yöntemleri kullanarak hala giderilme sağlayamadıysanız muhakkak yetkili uzman teknik servislerden yardım alınız.

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.