Asus laptop touchpad çalışmıyor diyorsanız, yazılımsal yada donanımsal olarak bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Önce isterseniz yazılımsal olanlardan biraz bahsedelim. Asus laptopların en önemli parçalarından biri tounchpaddir.

Tel: 0216 459 75 75

Asus Laptop Touchpad Çalışmıyor

Yazılımsal Sorunlar

Yazılımsal olarak genelde yaşanan sorun işletim sisteminden sonra driver yüklenmemesi neticesinde yaşanan sorunlardır. Driver delilen program parcacıkları, windows a laptopun o parçasının nasıl çalışacağını anlatan bir program türüdür. Bu yüzden driver yüklü olmadığında touchpad kesinlikle çalışmamaktadır. Buda kullanıcılarda genelde sorunun touchpad da olduğu hissini vermektedir. Oysaki ilk bakacakları yer görev yöneticisidir. Eğer orada ünlem işareti varsa sorun yazılımsaldır.

Asus Laptop Touchpad Çalışmıyor

 

Sırasıyla Denetim Masası>Donanım ve Ses>Aygıtlar Yazıcılar>Aygıt Yöneticisi altından bu bölüme ulaşabilirsiniz. Windows 10 da güncelleme yaparak driverı otomatik kendi yüklemektedir. Ama Windows un diger sürümlerinde internetten laptop modelini yazarak bulabilirsiniz.

Donanımsal Sorunlar

Donanımsal olarak da pek çok sorunla karşılaşma imkanınız vardır. En çok yaşanan sorunsa herhangi bir sıvının bu bölgeye temas etmesi ve alt kısımlarına ulaşmasıdır. Touchpad altına ulaştığında kısa devre yaptırarak sorunun büyümesine neden olmaktadır. Sadece bu değil, sertçe müdaheleler, orantısız kullanım şekilleri de bu laptopun en hassas yerini büyük bir sorunla karşı karşıya getirebilmektedir. Burada sorunu Asus teknik servis firmamıza getirerek çözüme ulaştırabilirsiniz. Asus teknik servisimizde sadece bir kaç saatte sorunu hızlıca çözüme ulaştırmaktayız. Bu kadar kısa sürede çözüme ulaştıran başka bir Asus servisi yok. Bizler sabah 10:00, akşam 20:00 saatleri arasından arayabilirsiniz.

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.