Asus laptop nasıl hızlandırılır ve 10 kat hızlandırma nasıl yapılır, bunları işleyeceğiz. Laptop neden yavaşlar, nasıl hızlanır bunlardan bahsedelim biraz isterseniz. Laptoplar da yaşanan sorundan biride yavaş çalışmasıdır. Bu sorun yeni bilgisayarlarda genelde olmamaktadır. Çünkü herhangi bir program ve dosya yükü olmadığı için yeni laptoplar hızlı çalışmaktadır. Daha sonra gerek yüklenen programlar, gerekse bakımlarının yapılmaması nedeniyle laptop yavaşlar neredeyse performansı gün geçtikçe düşmektedir. Bunun çözümü nedir?

Asus Laptop Nasıl Hızlandırılır?

Tel: 0216 459 75 75

Asus Laptop Nasıl Hızlandırılır? 10 Kat Hızlandırma !!

SSD Harddisk Takmak

Asus laptopları hızlandırma yöntemlerinden biri SSD Harddisk takmaktır. SSD Harddiskler, sata harddisklere göre verileri daha hızlı iletir ve tamamen dijital şekilde işlem yapmaktadır. Sata harddiskler ise analog şekilde içerisindeki diski okumasıyla işlem yapmaktadır. Bu yüzden daha hızlı işlem yapmaktadır. Laptop 5 saniyede açılır ve oyunları, filmleri çok daha hızlı oynamanızı sağlamaktadır.

Format Atmak

Laptopa format atmak demek, Asus laptopun tüm işletim sistemini sıfırlayıp tekrar ilk günkü gibi kullanmanız demektir. İçindeki tüm virüs, gereksiz programlar, açılışı geçiktirecek sorunlar ortadan kaldıracaktır. Fakat aynı programları tekrar yüklemeniz dahilinde yine aynı sorunları yaşayabilirsiniz.  Bu sebebden dolayı format tam olarak çözüme kavuşturmaz ama laptopunuzu rahatlatabilir.

Fan ve Termal Macun Değişimi

 

Fanlar zamanla tozlandığı ve termal macunda kuruduğu için laptopunuzun sıcak havayı dışar atma performansı düşmektedir. Performansı düşen laptop zamanla ısınmalardan dolayı kapanmaktadır. Buda sizi hem performans olarak, hemde kullanım açısından sorun oluşturmaktadır. Firmamız Asus teknik servisi sizlere bakım ve hızlandırma çalışmaları yapmaktadır ve kısa sürede laptopunuza kavuşmanızı sağlamaktadır.

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız.

.