Asus laptop kasa değişimi bazen oldukça yararlı olmaktadır. Çünkü aşırı kullanımdan dolayı yıpranan ve aşınan kasalar yeni halleri ile değiştirildiğinde hem görünüş olarak hem de dayanıklılık olarak çok daha iyi duruma gelir. Bu tarz sorunlar kasa ve ekran ile bağlantı görevi gören menteşelerin tahrip olmasıyla ortaya çıkar. Burada bulunan parçaların tamamı plastik olduğu için sürekli açılıp kapanan ekran nedeniyle çok çabuk yıpranır.

 

0216 459 75 75

 

Asus Laptop Kasa Değişimi

 

Asus laptop kasa değişimi alt ya da üst kasa fark etmeden kırıldığında yapılır. Asus yetkili servisler bu tip durumlarda oldukça dikkatli ve özenerek çalışırlar. Çünkü yanlış ve orantısız güç ile yapılacak herhangi bir müdahale de ekranın kendisi de zarar görebilir. Dış kasayı yapayım derken, ekran çizilebilir, kullanılamaz hale gelebilir ve hatta iç ekrana kadar sorun ulaşabilir. Arıza tespiti yapan uzmanlar tarafından çok hassas şekilde incelenir ve sorunun kaynağı çok çabuk bir şekilde tespit edilir.

Asus Laptop Kasa Değişimi mi Yapar? Yoksa Onarmayı mı Dener?

Asus yetkili servisleri öncelikle arızanın boyutuna, kasanın neresinde olduğuna ve diğer parçaları ya da kullanımı nasıl etkilediğine bakar. Eğer ortada kırık yoksa genellikle değişim yapılmaz. Çatlak, bir şekilde özel ve güçlü malzemeler ile kapatılarak ilerlemesinin önüne geçilir. Bu tarz tamirler kasanızı sanki yeni takılmış gibi yapacaktır ondan hiç kuşkunuz olmasın. Önemli olan dediğimiz gibi kasada çok ciddi kırıklar olmamasıdır. Gerçi Asus yetkili servisleri kırıkları da ekledikleri parçalar ile onarmaktadırlar. Tabi ki bir çatlağı düzelttiği ya da yeni bir kasa takmış gibi olmayacaktır ama sonuçta sorunsuz bir şekilde kullanıma devam ettirecektir. Bu anlamda maliyetine göre isterseniz kasayı değiştirmez ve onarımı mümkünse bunu talep edersiniz.

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız.

.