Asus Laptop Açıkken Şarj Olmuyor ; Asus laptop açıkken şarj olmuyor sorunu yaşadığınız takdirde bu sorununun nedenleri ve çözümleri için bazı adımlar izlemeniz gerekir. Bilgisayarınızda bu tarz bir şarj sorunu yaşıyorsanız öncelikle sorunun nereden kaynaklandığını bulmanız gerekir. Sorunun kaynağını bulduğunuz zaman çözümü için ne yapmanız gerektiği sorusu da netlik kazanacaktır. Öncelikle sorununuz adaptörden kaynaklanıyor olabilir. Bunu anlamak için adaptörünüzü başka bilgisayarlar üzerinde deneyin eğer şarj etmiyorsa sorun adaptörünüzden kaynaklıdır. Şarj cihazınızı değiştirerek bu sorunu çözebilirsiniz. Eğer adaptör diğer bilgisayarları şarj edip sizinkini etmiyorsa sorun başka şeylerden kaynaklanıyor olabilir.

 

 

Tel: 0216 459 75 75

 

 

Asus laptop açıkken şarj olmama sorunu için bilgisayarınızın BIOS ayarlarını sıfırlayıp yeniden şarj etmeyi deneyebilirsiniz. Asus teknik servisi asus marka laptopunuzda bilgisayarınızda BIOS ayarlarını sıfırlamak için önce Del/F2 tuşuyla BIOS’ a girip exit sekmesinden restore defaults seçeneğinin üstüne tıklayıp save&exit’ i seçebilirsiniz. Sorun BIOS ayarlarınızdan kaynaklıysa bu şekilde çözülmüş olacaktır. Sorun hala devam ediyorsa bilgisayarınızı güvenli modda yeniden başlatmayı deneyin. Güvenli mod üzerinde bilgisayardaki servislerin çoğu çalışmaz doğal olarak sizin bilgisayarınızın şarj olmasını engelleyecek bir şey de bulunmaz. Eğer bilgisayarınız güvenli modda şarj oluyorsa bilgisayarınızdaki uygulamalardan biri bilgisayarınızın şarj olmasını engelliyor olabilir. Güvenmediğiniz uygulamaları bilgisayarınızdan kaldırın.

 

 

Asus Laptop Açıkken Şarj Olmuyor

 

 

 

Bilgisayarınıza format atmanız da Asus laptop şarj olmama sorununuzun çözümü için size yardımcı olacaktır. Bilgisayarınıza format attıktan sonra sorun hala devam ediyorsa bilgisayarınızın donanım sürücülerinde bir arıza olmuş olabilir. Yetkili servislere baş vurmanız uygun olacaktır. Bu gibi sorunlar batarya devrenizde ya da anakartın devresinde çalışır durumdaki bir kısa devreden kaynaklanıyor olabilir. En kısa zamanda bir yetkili servise baş vurmanız bilgisayarınızın yararına olacaktır.

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.