Asus Laptop Açıkken Şarj Olmuyor Sorunu hakkınd, laptoplar taşınabilir bilgisayar cihazlarıdır. Laptopların avantajlarından en önemlisi şebekelere bağlanmadan belirli bir süre aktif olabilmeleridir. Fakat laptop kullanıcıları sık sık bir sorunla karşılabilmektedir. Bu sorun laptopların bataryasının elektriğe bağlı olduğu fakat şarj olmadığı durumdur. Laptopların şarj olmayı durdurmasının nedenini belirlemek ve çözüm üretmek ise mümkündür. Asus Laptop Açıkken Şarj Olmuyor Sorununun ana nedenleri arasında şunlar bulunmaktadır.

 

 

Tel: 0216 459 7575

 

Asus Laptop Açıkken Şarj Olmuyor

 

  1. Güç kaynağında sorun olması durumu : Bataryanız açıkken ana kartınızın durumuna dikkat edin. Üzerinde elektrik devrelerinin ve de güç dağıtıcılarının bulunduğu bir mikro devre olan ana kartların hasar alıp almadığını anlamaya çalışın. Çünkü ana kart hasar almış laptobunuzu şarj etmeyecektir.
  2. Akü yıpranması durumu : Diğer teknoloji ürünleri gibi şarj cihazlarınında belirli olan bir süreleri bulunmaktadır. Bu yüzden de eski pillerin yenisiyle değiştirilmesi gerekebilir.
  3. ATB kontaklarının kirlenmesi veya oksidayonu durumu : Asit veya tozların varlığından kaynaklı ana karta zayıf bağlantıların oluşmasına neden olabilmektedir.Bu sorunun en iyi çözümü ise temas noktalarının tamamen temizlenmesidir. Temizlik sonrasın da da bataryayı yeniden başlatmanız gereklidir.
  4. Güç kaynağı problemi :Bataryanın bağlı olduğu ve de laptobun enerji ile dolmadığı durumlar da güç kaynağının test edilmesi gerekmektedir. Böylelikle problem kaynağı kolay yoldan bulunabilir.

 

Güç kaynağı probleminin kontrolü içinse adımlar şu şekildedir :

 

  • Öncelikle cihazını kapatın.
  • Laptobunuzun fişini çekin.
  • Laptobunuzun pilini çıkartarak prize takın.
  • Laptobunuzu doğrudan ağa bağladıktan sonra da laptobunuzu açın.
  • Zaman zaman laptoplar da çok miktarda enerji tüketebilen birçok programlar yüklü bulunmaktadır. Bu programalrın tespiti içinde CTRL + ALT + DELETE kısayoluyla GÖREV YÖNETİCİSİNE ulaşın. Çalışmakta olan uygulamalarla ilgili olarak işlemci analizini gözden geçirin bataryanızı olumsuz etkileyen uygulamaları tespit edip programları silerek Asus Laptop Açıkken Şarj Olmuyor Sorununu giderin.

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız.

.